Kontrola dostępu

System kontroli dostępu (KD)

Systemy kontroli dostępu są częścią elektronicznych systemów zabezpieczeń. System kontroli dostępu służy do zabezpieczenia pomieszczeń przed nieuprawniony wejściem. Obsługuje sieć czytników rozmieszczonych w punktach kontroli na terenie obiektu. Każdy czytnik jest podłączony do kontrolera. Wszystkie zdarzenia są zarejestrowane i zapisywane w pamięci kontrolera. Kontrolery są urządzeniami programowalnymi i łatwo można ustalić schemat ich działania, zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Do identyfikacji czy dana osoba ma uprawnienia służą klawiatury kodowe, karty magnetyczne, zbliżeniowe lub mikroprocesorowe. Identyfikacja może odbywać się także za pomocą linii papilarnych lub siatkówki oka (tzw. identyfikacja biometryczna). Kontroler zapamiętuje numer identyfikatora, datę, czas i miejsce rejestracji. Dzięki oprogramowaniu administrator ma możliwość nadawania lub ograniczania prawa dostępu dla poszczególnych osób czy grup.

Do budowy systemu Kontroli dostępu wykorzystujemy produkty firm: Satel Acco, Roger, ControlSys obecnie Timaco, Selkod, Bosch i inne w zależności od wymagań.

System Kontroli Dostępu to niezbędne narzędzie do prawidłowego zarządzania firmą, sposób na oszczędności i zabezpieczenie mienie przed kradzieżą, zniszczeniem, czy też utratą ważnych informacji dla firmy. Dodatkowym atutem jest kontrola monitorowania obecności gości. Ograniczyć dostęp do pomieszczeń można nie tylko przy wykorzystaniu drzwi, ale także kołowrotów i bramek uchylnych.

Systemy kontroli dostępu mogą być przewodowe i bezprzewodowe, on-line, nie ma potrzeby instalacji okablowania. Projektujemy, dostarczamy urządzenia, montujemy i serwisujemy systemy kontroli dostępu zarówno dla firm i instytucji (urzędy, przychodnie) jak i dla osób fizycznych.
W naszej ofercie posiadamy zamki elektroniczne. Zamki mogą być wykorzystywane jako element kontroli dostępu lub jako samodzielne zamki. Użytkownicy mogą otwierać i zamykać zamki poprzez przyłożenie karty, kodu, czy też breloka. To sprawia, że system jest prosty w użytkowania i funkcjonalny.

Zapraszamy do współpracy